روستای ممشی

روستای ممشی

روستای ممشی یکی از روستاهای استان مازندران در شمال کشور است که با توجه به محل قرارگیری آن از آب و هوایی مطلوب با مناظری دلنشین برخوردار است. این روستا 15 کیلومتر از شهر تاریخی آلاشت و 95 کیلومتر از شهرستان ساری فاصله دارد و بخش ولوپی شهرستان سوادكوه بر روی رشته كوه البرز است. با آسان بگرد همراه شوید تا به معرفی بیشتر این روستا بپردازیم.

روستای ممشی

نام روستا ممشی بنا بر شنیده‌ها برگرفته از ممسنی شیراز است اما منبع موسخی برای اثبات دقیق این موضوع نیست. گفته می‌شود که در گذشته اولین ساکنان این روستا تعدادی از کردها بودند که به آنها ممشی کرد می‌گفتند و به این منطقه تبعید شده بودند. روستای کارمزد از سمت غرب و روستای عسل که روستایی متروکه است از سمت شرق نزدیک‌ترین روستاها به ممشی هستند.

روستا ممشی به دلیل وجود مناطق سرسبز، زیبا، آب و هوای خوب و مناسب مورد توجه بیشتر گردشگران است و ترجیح میدهند تا تعطیلات خود را در این روستا بگذرانند. اطراف روستای ممشی نیز جنگل‌هایی واقع شده که انبوه درختان بلند و زیبای آنها باعث شده تا منطقه بسیار زیبایی مقابل دیدگان شما نمایان شود. همچنین در فصل بهار برگ‌های تازه و سبز این درختان زیبایی روستا را دو چندان می‌کند.

اهالی روستای ممشی

با استناد به سرشماری مرکز آمار ایران در سال 1385 جمعیتی معادل 80 خانواده دارد. اکثر جمعیت روستا در فصل‌هایی غیر از فصل تابستان به دلیل نبودن امکانات تحصیلی روستا را ترک کرده و به شهرهای اطراف همچون قائم شهر، زیرآب و ساری مهاجرت می‌کنند.

روستای ممشی

1 دیدگاه دربارهٔ «روستای ممشی»

  1. خوشبختانه تمام جای جای ایران قشنگه حتی کویرهاش هم قشنگی‌های خاص خودش رو داره. اما این با پشتکار مسئولین و پیگیری‌هاشون قشنگتر هم میشه.

    7 شهریور 1399 at 9:47 ب.ظ علیرضارودباری پاسخ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *