روستای شکاکم

روستای شکاکم

روستای شکاکم در استان گیلان واقع شده است که به نحوی از توابع شهرستان لاهیجان محسوب میشود. این روستا با توجه به این که در منطقه شمال کشور واقع شده است به طبع دارای آب و هوایی دلپذیر و جنگلی میباشد که منظره آن هوش و حواس از سر هر آدمی به در میکند. جالب است بدانید که پوشش مردمان روستای شکاکم از فرهنگ شهری تبعیت میکند و هیچ تفاوتی با پوشش مردمان شهری ندارد. البته در مراسم‌های خاص و عروسی‌ها همین مردم به پوشش لباس‌های محلی روی میآورند اما به صورت نمادین پوشیده میشود.

غذاهای روستای شکاکم

خوراک و غذا همواره جزو اعضای جدانشدنی فرهنگ یک روستا یا شهر و کشور میباشد که این برای روستای شکاکم لاهیجان نیز صدق میکند و غذاهای منحصربفرد این روستا زبانزد خاص و عام است که به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم نمود: ترش کباب، ترش شامی، برنج کته، ماست برونی، گوجه کباب، ترش تره، کوکو، مرغ ترش، واویشکا، میرزاقاسمی، ترش قاتوق، دلمه، سیر قیله، باقالاقاتوق و کال کباب ?

ترشیجات نیز همواره پیوند خاصی با سفره ما ایرانی‌ها داشته و دارد. نمیتوان آن را نادیده گرفت چراکه در فرهنگ و سنت ما ایرانی‌ها ترشی یک چاشنی فوق العاده در کنار غذا پذیرفته شده است. از ترشیجات محلی روستای شکاکم نیز غافل نشویم که طعم خاصی دارد و شاید نتوانید براحتی آن را در شهر پیدا کنید. هفت بیجار، بادمجان، خیارشور، شلغم و کلم از ترشیجات منحصربفرد این روستا بشمار میرود که شاید برخی از آن‌ها را قبلا امتحان کرده باشید، اما قبول کنید طرز تهیه هر ترشی در هر شهر و روستایی یکسان نیست.

 

روستای شکاکم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search