روستای خفر

روستای خفر

روستای خفر از توابع شهرستان نطنز استان اصفهان میباشد که در هفت کیلومتری شمال شرقی این شهر و با فاصله کوتاه از جاده نطنز به بادرود، در کنار رودخانه خشک شده و در دامنه تپه‌ای نسبتا گرم و خشک واقع شده است. این روستا حدود ۱۴۱۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته. با آسان بگرد همراه باشید تا به معرفی بیشتر این روستا بپردازیم.

روستای خفر

آب و هواری این روستا در فصول گرما، نسبتا گرم و خشک بوده که این رویه برای زمستان نیز ادامه دارد. میزان بارندگی سالانه در روستای خفر به نسبت نواحی جنوبی شهرستان کمتر بوده و در میان روستاهای شهرستان، جزو معتدل‌ترین‌ها با توجه به قرارگیری میان کوهستان و کویر شناخته میشود. آب مورد نیاز روستای خفر از قنات‌های بزاغان، پریسمون، کهق، ونجی، استخرجه و هونی تامین میشود. قنات‌های یوزجریب و حسن آباد تا چند سال پیش قسمتی از آب این روستا را تامین میکرد که متاسفانه امروز اثری از آب در آن‌ها نیست.

اهالی روستای خفر

جمعیت این روستا با استناد به سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۷۵، ۱۵۴ نفر برآورد شده که در ۶۴ خانوار تقسیم شده‌اند. از طرفی جمعیت موقتی هم در فصول خاص به این روستا اضافه میشوند که نمیتوان آن‌ها را در سرشماری حساب کرد.

روستای خفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search