روستای توتاخانه

روستای توتاخانه

روستای توتاخانه یکی از روستاهای اطراف شهر بناب است. جاده این روستا دو طرفه و خلوت بوده که با شهر بناب ۱۵ کیلومتر فاصله دارد. وقتی وارد جاده این روستا می‌شوید با دشتی وسیع و زیبا روبرو خواهید شد که اطراف جاده را پوشانده است و شما را از رانندگی اصلا خسته نمیکند. روستا توتا خانه از نظر معماری شباهت زیادی به روستا ماسوله دارد. با آسان بگرد برای معرفی بیشتر این روستا همراه شوید.

روستای توتاخانه

مردم روستای توتاخانه به زبان محلی و شیرین آذری صحبت می‌کنند همچنین خونگرمی و مهمان نوازی مردم این روستا زبان زد خاص و عام است. در اطراف توتا خانه روستایی دیگر به نام روستا صور وجود دارد که بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. روستا صور نیز مناطق فوق العاده زیبا و دیدنی دارد و همچنین معماری صخره‌ای این روستا توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

زیبایی این مناطق به حدی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما به روستاهای آن سفر کنید. بدون شک با دیدن این روستا، زیبایی آن را با عمق وجود درک خواهید کرد و جذب زیبایی‌های آن خواهید شد. اوج هیجان نیز زمانی خواهد بود که در آن قدم بزنید و هوای فوق العاده آن را حس کنید.

روستای توتاخانه

3 پاسخ

    1. به نام خداوند جان و خرد، کزین برتر اندیشه برنگذرد
      روستای پلکانی توتاخانه یا (توتخانه،توته خانه،توت خان) روستایی در شهرستان بناب و در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. زبان مردم روستا زبان ترکی می‌باشد. این روستا جزو روستاهای گردشگری استان محسوب میشود. جمعیت توتاخانه در سال ۱۴۰۰ به ۹۰۰ نفر رسید. این روستا از طبیعت و منظره های دیدنی برخوردار هست. بنده به عنوان نوجوانی هفده ساله در این روستا زندگی میکنم و از گردشگران عزیز و گرامی دعوت می نمایم که حتماً به روستای ما هم تشریف بیاورند. قدم شما بروی چشم ما جا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search