چگونه در زمستان کمپ بزنیم ؟

راهنمای کمپینگ در زمستان می خواهد به شما نکاتی را بازگو کند تا بتوانید سفر لذت بخشی را در هوای برفی داشته باشید. اگر تصور می کنید که زمستان فصل کمپینگ و مسافرت نیست شدیدا در اشتباه هستید. تابستان معمولا شلوغترین فصل کمپینگ است ولی افرادی هستند که ترجیح میدهند زمستان ها اینکار را انجام دهند. کمپینگ در زمستان چالش برانگیزتر است و صحنه های زیبایی که دراین فصل در طبیعت میبینید هیچ زمانی از سال وجود ندارند. در زمستان با تصاویری روبرو خواهید شد که لذت منحصربفردی داشته و نمی توان چیزی مانند آن را در فصل های دیگر بیآبید.

در فصل زمستان پشه و حشره های نیش زننده فعالیتی ندارند. بخاطر اینکه مردم کمتر در زمستان طبیعت گردی میکنند مکان های زیادی برای برپا کردن چادر در دسترس است. و البته زیبایی های زمستان هر ماجراجوی واقعی را به خود میخواند. البته اگر میخواهید زمستان در طبیعت کمپ بزنید باید راهنمای کمپینگ در زمستان را بدقت بخوانید:

چی بپوشیم؟

اولین نکته در راهنمای کمپینگ در زمستان پوشیدن چند لایه لباس است. میتوانید از این سیستم استفاده کنید: نزدیکترین لایه به پوست یک لباس الیاف مصنوعی آستین بلند، بعداز آن یک زیرپوش یا جلیقه ی پشمی و در نهایت یک ژاکت پرزدار. اگر هوا بارانی بود ژاکت رویی را با یک بادگیر عوض کنید. میتوانید در طول راه رفتن دولایه ی رویی را دربیاورید ولی جوری در کوله تان قرار دهید که دردسترس باشد. یک کلاه و دستکش هم همراه داشته باشید. جورابهای ضخیم پشمی بپوشید و یک جفت اضافه ببرید. قبل از خواب هم حتما لباس های خیستان را دربیاورید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : لوازم ضروری سفر

توقفگاه ؟

در هایک های زمستانی وپاییزی خورشید روزتان را مشخص میکند. وقتی خورشید پشت افق ناپدید شد، وقت برگشتن به چادر است. چادرتان هرچه کوچکتر باشد بهتر است. بدنتان یک چادر کوچک را بهتر گرم میکند. چادری ببرید که بتواند مقابل باد و برف مقاومت کند.

کیسه خواب خوبی انتخاب کنید که بتواند عایق خوب باشد و بدنتان را در دمایی که عادت دارید نگه دارد. یک پد زیر کیسه خوابتان بیندازید. نه تنها جای خوابتان را نرمتر میکند بلکه باعث میشود سرمای زمین در طول شب به بدنتان منتقل نشود.

راهنمای کمپینگ در زمستان

راهنمای کمپینگ در زمستان

راهنمای کمپینگ در زمستان

راهنمای کمپینگ در زمستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search