دعوتنامه کانادا و هرآنچه که باید بدانید

دعوتنامه کانادا

همانطور که می‌دانید داشتن دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا الزام نیست اما دارنده آن شانس بسیار بیشتری برای اخذ ویزا خواهد داشت. البته همین دعوتنامه کانادا به بخش‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شود که با توجه به نوع ویزای درخواستی ممکن است در ارائه آن اجبار وجود داشته باشد.

دعوتنامه‌ها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. اصولا دعوتنامه تاثیر بسزایی در موفقیت ویزای شما خواهد داشت، با این حال نداشتن آن نیز به معنای عدم صدور ویزا نخواهد بود.

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

در سال‌های اخیر شاهد مهاجرت زیاد ایرانیان و به خصوص دانشجویان به این کشور بودیم. به طبع خویشاوندان این فرد برای سفر به کانادا می‌توانند با درخواست ویزای ویزیتور و ارائه دعوتنامه کانادا که از خویشاوند خود دریافت کرده‌اند شانس خود را برای سفر بالا ببرند.

ویزای ویزیتور کانادا برای سه نوع سفر یعنی دیدار با اقوام و دوستان، شرکت در کنفرانس علمی و شرکت در جلسه تجاری می‌باشد و ویزای توریستی جزو این دسته نیست. اعتبار این نوع ویزا ۶ ماهه است اما در برخی موارد ممکن است با توجه به تشخیص آفیسر، زمان کمتری تعلق گیرد.

دعوتنامه خویشاوندی کانادا باید از سوی کسی صادر شود که اولا بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و ضمنا اقامت دائم کانادا را دریافت کرده باشد. البته داشتن رابطه درجه یک خویشاوندی برای ارسال دعوتنامه الزامی است. دعوتنامه کانادا برای والدین بیشترین درخواستی است که به سفارت ارسال می‌گردد.

دعوتنامه کانادا

نوع دیگری از دعوتنامه برای مادربزرگ و پدربزرگ‌ها وجود دارند که آن‌ها می‌توانند با استفاده از آن اقدام به دریافت سوپر ویزای کانادا نمایند و عموما آن را با نام ویزای والدین می‌شناسند.

دعوتنامه شرکت در همایش یا کنفرانس

چنانچه قصد شرکت در یک کنفرانس، همایش علمی، اقتصادی یا مواردی از این دست را دارید، پیش از اقدام برای ویزا ملزم به دریافت دعوتنامه مربوطه از سازمان، شرکت یا مسئولین برگزاری سمینار هستید و سپس می‌توانید برای ویزای ویزیتوری اقدام نمایید.

اکیدا توصیه می‌شود که پس از دریافت ویزا به هیچ عنوان بیش از اعتبار درج شده، در کانادا نمانید، چراکه قطع به یقین در آینده برایتان مشکل ساز خواهد بود.

دعوتنامه کالج

چنانچه متقاضی شرکت در دوره آموزشی در دانشگاه یا حتی زبان انگلیسی هستید که مدت زمان آن کمتر از ۶ ماه است باید دعوتنامه مربوطه را از کالج مدنظر دریافت نمایید.

در این نوع دعوتنامه باید جزئیات کامل دوره آموزشی از قبیل نام کالج، زمان شروع و پایان، هزینه دوره و نام دوره آموزشی درج شود.

شرایط دعوتنامه کانادا

  • شرایط هر دعوتنامه بسته به موقعیت و نوع ویزایی است که برای آن اقدام می‌کنید اما در ادامه به بررسی شرایطی خواهیم پرداخت که عمومیت دارند.
  • دعوتنامه‌هایی که از سوی شخص دارنده اقامت کانادا ارسال می‌گردد شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهند داشت. شخص دعوت‌کننده باید مدارک کامل مالی و شغلی خود را به دعوتنامه ضمیمه کند.
  • دعوتنامه خویشاوندی کانادا باید حتما به مهر Natory Public برسد و در دفتر اسناد رسمی به ثبت برسد و دارای مهر برجسته باشد.
  • ضمیمه کردن برگه مالیاتی از سوی دعوت‌کننده نشان دهنده قانون‌مداری وی است و تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی ویزا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search