خانه ی منحصربفرد یک خانواده نروژی

“Hjertefolger” فامیلی یک خانواده نروژی است که زندگی بسیار متفاوتی نسبت به سایر مردم دارد، شاید به خاطر معنای فامیلی آن ها باشد که “به دنبال قلب” می شود. طرز زندگی و محل زندگی آن ها به گونه ای است که هر انسانی دوست دارد همانند آنها زندگی کند و به کلی دور از زندگی پرهیاهوی شهری باشد.

خانه ای ۳ طبقه، دارای ۵ اتاق خواب و ۲ حمام که در هزار کیلومتری اسلو – نروژ و در جزیره “Sandhornoya” شمال نروژ قرار دارد و گنبدی متشکل از سطوح هندسی و شبکه پیچیده ای از مثلث ها با ساختاری تقریبا کروی است.

این خانه از مواد مختلف از جمله شیشه، فلز ،چوب، شن و ماسه، آب و خاک رس ساخته شده و شکل آن باعث نگه داشتن حرارت و حفاظت خانواده از بادهای قوی و برف های سنگین مرسوم در منطقه است.

این خانواده محصولات مورد نیازشان از جمله میوه و سبزیجات، زردآلو، خیار، انگور، کیوی، آلو و… را در باغ داخل خانه پرورش داده در حالی که در زمان مناسب سال هم می توانند شاهد تابش شفق قطبی باشند.

جالب اینجاست که آنها دست به ابتکار جالبی زده اند و با تصفیه آب و فاضلاب برای آبیاری گیاهان استفاده می کنند. این خانواده تصمیم دارند تا کارگاه های آموزشی، تورهای مختلف و حتی کنسرت های متنوع برای علاقه مندان برگزار کنند تا خانه سازگار با محیط زیست خود را بیشتر به مردم معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search