خانه ی منحصربفرد یک خانواده نروژی

“Hjertefolger” فاميلي يک خانواده نروژي است که زندگي بسيار متفاوتي نسبت به ساير مردم دارد، شايد به خاطر معناي فاميلي آن ها باشد که “به دنبال قلب” مي شود. طرز زندگي و محل زندگي آن ها به گونه اي است که هر انساني دوست دارد همانند آنها زندگي کند و به کلي دور از زندگي پرهياهوي شهري باشد.

خانه اي 3 طبقه، داراي 5 اتاق خواب و 2 حمام که در هزار کيلومتري اسلو – نروژ و در جزيره “Sandhornoya” شمال نروژ قرار دارد و گنبدي متشکل از سطوح هندسي و شبکه پيچيده اي از مثلث ها با ساختاري تقريبا کروي است.

اين خانه از مواد مختلف از جمله شيشه، فلز ،چوب، شن و ماسه، آب و خاک رس ساخته شده و شکل آن باعث نگه داشتن حرارت و حفاظت خانواده از بادهاي قوي و برف هاي سنگين مرسوم در منطقه است.

اين خانواده محصولات مورد نيازشان از جمله ميوه و سبزيجات، زردآلو، خيار، انگور، کيوي، آلو و… را در باغ داخل خانه پرورش داده در حالي که در زمان مناسب سال هم مي توانند شاهد تابش شفق قطبي باشند.

جالب اينجاست که آنها دست به ابتکار جالبي زده اند و با تصفيه آب و فاضلاب براي آبياري گياهان استفاده مي کنند. اين خانواده تصميم دارند تا کارگاه هاي آموزشي، تورهاي مختلف و حتي کنسرت هاي متنوع براي علاقه مندان برگزار کنند تا خانه سازگار با محيط زيست خود را بيشتر به مردم معرفي کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *