جنگل واز

جنگل واز

ایرانیان هواره و در طول تاریخ بدلیل آب و هوای نسبتا خشک اغلب کشور عاشق جنگل بوده و هستند. جنگل واز نمونه‌ای از این ده‌ها جنگل میباشد که در واقع به نوعی از جنگل‌های باستانی هیرکانی به حساب میآید و طبق معمول در شمال ایران و به طور دقیق‌تر استان مازندران و شهرستان چمستان قرار گرفته است و زیبای‌های خاص و منحصربفردی را در خود گنجانده است. یکی از زیبایی‌های جنگل واز جاده خاکی است که در میان آن قرار گرفته و به شما تصاویر بسیار زیبا و خیره کننده‌ای را از طبیعت نشان میدهد که توانان بیان آن‌ها را در کلمات نداریم. مسیری که میتوان پیاده یا با دوچرخه آن را پیمود مشخص است که سالیان سال است که کمتر عاشق طبیعتی از آن عبور کرده است و درختان از دیدن شما خوشحال خواهند شد.

جنگل واز

 آیا دوست دارید که زیبایی‌های بیشتری را در این جنگل ببینید؟ به طوریکه به کلی بیخیال عکس و فیلم شوید و فقط به نظاره بنشینید؟ ? پس در ماه دوم فصل پاییز یعنی آبان به جنگل واز چمستان سفری داشته باشید تا ببینید پاییز هزار رنگ شما را دیوانه میکند. از آن گذشته در کنار خود رکاب زنانی را می‌بینید که راه خاکی میان آن را پیش گرفته‌اند و دوست دارند هزچه بیشتر از زیبایی‌های این جنگل استفاده کنند. جالب است بدانید که روستاهای “نوجمه”، “رودبارک” و “ایزوا” در این جنگل محصور شده‌اند. با به جاده بسیار زیبای میان جنگل واز برمیگردیم، مسیری که ۸۰ کیلومتر ادامه دارد و با قرارگیری درختان راش، افرا، بلوط و… رنگ‌های فوق العاده زیبایی را پدید آورده‌اند. فقط باید حواستان به جاده باشد، چراکه در برخی مواقع مسیر آن با شیب‌های بسیار تند و عمیق همراه میشود که ممکن است برای شما خطرساز باشد.

اگر اهل هیجان هستید و بدنبال تور آفرود هستید و ماشین خوبی هم برای اینکار دارید جنگل واز میتونه انتخاب خوبی برای شما باشه، به شرطی که ماشینتان کاملا سرحال باشه و با راهنما سفر کنید. برای کسانی که عاشق دوچرخه سواری نیز هستند پیشنهاد میکنیم که در یک برنامه سبک دو روزه در ابتدای رزن وارد جنگل واز و از سمت آمل خارج شوید. ضمنا توجه داشته باشید که سطح جاده معمولا به دلیل باران و مه نمناک است.

 

جنگل واز

جنگل واز چمستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search