تله کابین لاهیجان

چه طبیعت زیبا و منحصربفردی را خواهید دید اگر تله کابین لاهیجان احرار یا بام سبز را در شهر لاهیجان، استان گیلان سوار شوید. جنگل‌های سرسبز و زیبا را در زیر پای خود خواهید دید که چگونه برایتان دست تکان میدهند. این تله کابین در سال 1384 در پی عقد قرارداری بین شهرداری لاهیجان و شرکت احرار احداث شد. از آن پس نیز شرکت دوپلمایر اتریش و بخش خصوصی اداره می‌شود.

این تله کابین دارای دو ایستگاه است که ایستگاه اول از بام سبز به ایستگاه دوم که به تاج خروس معروف است میرسد. 5 دکل در مسیر آن قرار دارد که فاصله دو دکل 3 و 4 با هم نزدیک به 650 متر ارتفاع با زمین 102 متر است. طول مسیر 1500 متر است.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز مشاهده کنید : روستای لیلاکوه

در ایستگاه اول غرفه‌های صنایع دستی و خوراکی ایجاد شده در ایستگاه دوم کافی شاپ دارد. تعداد کابین‌ها 33 کابین ایستگاه اول 123 متر و ایستگاه دوم 313 متر است. میانگین سفر روزانه تعداد جابجایی 1000 نفر در ساعت و ساعت کار از 8 صبح تا 8 شب بسته به مسافر و بازدید کننده است.

ایستگاه دوم فاز اول تله کابین لاهیجان از فراز بام سبز آغاز شده و به کوه فلاح خیر ختم می‌شود. در این ایستگاه کافی شاپ و آلاچیق وجود دارد و توقف در آن برای مسافران و بازدید کنندگان محدودیت زمانی ندارد. دره 102 متر ارتفاع دارد. در کافی شاپ واگذار شده به بخش خصوصی روزانه تا 700 نفر مسافر هم حضور می‌یابد. در تعطیلات معمولی 2 الی 3 هزار و در زمستان روزانه 100 تا 150 نفر مسافر دارد. تله کابین دارای 3 نفر نگهبان شب، و 2 نفر برای نظافت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *