بازدید معاون صدراعظم آلمان از دیدنی‌های تهران

«زیگمار گابریل» معاون صدر اعظم آلمان به تماشای نخستین اثر جهانی شده پایتخت و موزه مادر ایران رفت. «زیگمار گابریل»، معاون صدر اعظم و وزیر اقتصاد و انرژی آلمان به همراه کاردار سفارت این کشور در ایران و پروفسور مجید سمیعی، متخصص مغز و اعصاب صبح دیروز نخست به موزه مادر ایران، (موزه ملی ایران) و سپس نخستین اثر جهانی شده‌ی پایتخت رفت و از این دو محوطه‌ی تاریخی و مهم کشور بازدید کرد. در بازدید «گابریل» از موزه‌ی ملی ایران، وی از بخش‌های مختلف موزه ایران باستان از قبیل سایت ویژه نابینایان، کتیبه‌های موجود در موزه، ظرف منقوش شهر سوخته، پیکره‌های شهداد، نقش برجسته هخامنشی و مومیایی طبیعی معدن چهرآباد موسوم به «مرد نمکی» بازدید کرد و این بخش‌ها مورد توجه وی قرار گرفت. او همچنین در موزه دوران اسلامی به سفال‌های زرین فام و محراب معروف به «در بهشت» توجه ویژه داشت.

در این بازدید پروفسور مجید سمیعی نیز حضور داشت، او در این بازدید گفت: علیرغم علاقه بسیار به آثار موزه ملی، متاسفانه تاکنون نتوانسته بودم با دقت آثار موجود در موزه را مشاهده کنم. اما خوشحالم که میهمانان خارجی سمپوزیوم بین المللی مغز و اعصاب در ایران موفق به بازدید از موزه ملی ایران شده اند و با تاریخ، فرهنگ و هنر مردمان کشور ما آشنا شده‌اند.

در این بازدید پروفسور مجید سمیعی نیز حضور داشت، او در این بازدید گفت: علیرغم علاقه بسیار به آثار موزه ملی، متاسفانه تاکنون نتوانسته بودم با دقت آثار موجود در موزه را مشاهده کنم. اما خوشحالم که میهمانان خارجی سمپوزیوم بین المللی مغز و اعصاب در ایران موفق به بازدید از موزه ملی ایران شده اند و با تاریخ، فرهنگ و هنر مردمان کشور ما آشنا شده‌اند. در ادامه بازدیدها معاون صدر اعظم آلمان به همراه دکتر سمعیی و هیات همراه به نخستین اثر جهانی پایتخت، کاخ گلستان رفت. امروز ساعت ۱۱ این هیات وارد مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان شدن و مورد استقبال مدیریت قرار گرفته و از کاخ اصلی و بادگیر بازدید کرد. از نکات جالب توجه این بازدید برخورد دوستانه و خوشحالی ایرانیان از دیدار دکتر سمعیی و دیدار توریست‌های آلمانی بخاطر دیدار با مقامات کشور خود بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *