ایرلاین KLM را بیشتر بشناسید

KLM‏ مخفف Koninklijke Luchtvaart Maatschappij است که بخشی از شرکت هواپیمایی‎ ‎ایرفرانس کی ال ام می باشد و مرکز ‏اصلی آن نیز‏ در فرودگاه شیفول شهر آمستردام می باشد. این شرکت پیش از ادغام در ایرفرانس در سال ۲۰۰۴ هواپیمایی ملی هلند به شمار می‌رفت‎ ‎‏ و البته اکنون نیز به عنوان ایرلاین حامل پرچم این کشور می باشد. در زبان انگلیسی این ‏شرکت به نام ‏Royal Dutch KLM‏ شناخته می‌شود.

شرکت ایرفرانس کی ال ام یک شرکت فرانسوی هلندی است که تحت ‏قوانین کشور فرانسه قراردارد و پایگاه اصلی آن در نزدیکی فرودگاه شارل دوگل پاریس واقع است. این شرکت همچنین به ‏عنوان یکی از بزرگ‌ترین هواپیمایی اروپا به شمار می‌رود (از نظر حجم مسافر، میزان درآمد سالیانه و مسافت طی شده).

‏ایرفرانس کی ال ام یکی از اعضای اصلی کارتل هوایی اسکای تیم آلیانس به شمار می‌رود. از دیگر اعضای این کارتل می‌توان به ‏هواپیمایی دلتا، آئرومکزیکو، هواپیمایی کره، هواپیمایی چک، آلیتالیا، هواپیمایی نورث وست، آئروفلوت و هواپیمایی کنتیننتال ‏اشاره کرد. هر دو شرکت ایرفرانس و کی ال ام پس از ادغام نیز با نشان اختصاصی خود پرواز می‌کنند.

کی ال ام در روز ۷ اکتبر سال ۱۹۱۹ میلادی تأسیس شد و به همین دلیل کی ال ام را به قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی جهان که ‏هنوز تحت نام اولیه خود فعالیت می‌کند تبدیل کرده‌است. اولین پرواز کی ال ام در روز ۱۷ می‌سال ۱۹۲۰ و در مسیر لندن به ‏آمستردام انجام گرفت. تنها مسافران این پرواز دو خبرنگار انگلیسی و تعدادی روزنامه بودند. این پرواز با یک فروند هواپیمای ‏ایر کو دهاویلند ‏DH16 با شناسه ‏EALU‏ صورت گرفت که جری شاو خلبانی این پرواز را به عهده داشت اما با این حال پروازهای منظم این ‏شرکت از سال ۱۹۲۱ آغاز شد. در آن زمان کی ال ام پروازهای مختلفی را از آمستردام به مقصد شهرهایی چون روتردام، ‏بروکسل، پاریس، لندن، برمن، کپنهاک و مالمو با هواپیماهای فوکر ‏F‏۲‏&‏۳ انجام می‌داد.‏

حتما بخوانید:  قطر به حمایت ایران در جام جهانی 2022 نیاز خواهد داشت!
حتما بخوانید:  قطر به حمایت ایران در جام جهانی 2022 نیاز خواهد داشت!

پروازهای بین قاره‌ای شرکت در سال ۱۹۲۹ با پرواز به کلونی در اندونزی آغاز شد. این پرواز توسط هواپیماهای فوکر ‏F7-B‏ ‏انجام می‌گرفت. اولین پرواز شرکت بر فراز اقیانوس اطلس در دسامبر سال ۱۹۳۴ به مقصد کوراکوا آغاز شد. در ۲۱ ماه می‌سال ‏‏۱۹۴۶ کی ال ام پرواز منظم آمستردام به نیویورک را راه‌اندازی نمود. نخستین پرواز شرکت برفراز قطب شمال در سال ۱۹۵۸ و ‏به مقصد ژاپن انجام گرفت.

ایرلاین کی ال ام همواره شعار های متفاوتی را از سال های قبل برای کمپانی خود در نظر گرفته است که به چند نمونه در زیر ‏اشاره می کنیم:‏

‏-‏ تاجر ها همواره با ایرلاین کی ال ا م سفر می کنند!‏
‏-‏ ارتباط بین دنیا با کی ال ام!‏
‏-‏ کی ال ام، سفری الهام بخش!‏

از افتخارات این ایرلاین می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود.‏

‏-‏ برنده بهترین ایرلاین اروپا در سال ۲۰۱۰‏
‏-‏ کاندیدای بهترین ایرلاین دنیا در اقیانوس هند در سال ۲۰۱۶‏
‏-‏ کاندیدای بهترین کروی پروازی در سال ۲۰۱۶‏
‏-‏ کاندیدای بهترین ایرلاین اروپا در سال ۲۰۱۶‏
‏-‏ کاندیدای بهترین بیزینس کلاس اروپا در سال ۲۰۱۶‏

‏ و بسیاری از افتخارات دیگر که همواره این ایرلاین توانسته است کسب نماید. بیزینس کلاس این ایرلاین نیز با دارا بودن ‏صندلی هایی بزرگ و راحت به همراه انواع بالش ها و سایر وسایل رفاهی، در نوع خود عالی محسوب می شود.

دسته‌بندی‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *