آثار موزه لوور تهران به موزه خراسان منتقل می‌شوند

موزه لوور مشهد

همانطور که می‌دانید برخی آثار موزه لوور فرانسه به تهران آمده و تا ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ فرصت دارید تا از آن‌ها در موزه ملی ایران واقع در خیابان سی تیر دیدن کنید. پس از ۱۸ خرداد قرار بود تا آثار این موزه به فرانسه برگردند اما مسئولان تصمیم گرفتند تا موزه لوور تهران به موزه خراسان مشهد منتقل شود.

موزه لوور مشهد

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، گفت:

پیرو دستور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خصوص انتقال نمایشگاه موزه لوور به مشهد، مذاکراتی با مسئولان فرانسوی در این خصوص انجام شد که بعد از جلب نظر مساعد مقامات فرانسوی مقرر شد نمایشگاه موزه لوور برای نمایش به موزه بزرگ خراسان منتقل شود.

وی ادامه داد:

این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد در محل موزه ملی ایران واقع در ابتدای خیابان سی تیر میزبان علاقه‌مندان است که تاکنون نیز با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شده است و بعد از آن تاریخ، برای نمایش در موزه بزرگ خراسان به مشهد مقدس منتقل خواهد شد.

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی گفت:

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تمام آنچه که به عنوان نمایشگاه موزه لوور در محل موزه ملی ایران برگزار شده اعم از آثار به نمایش درآمده و نمایشگاه عکس مرحوم عباس کیارستمی، برای نمایش به مشهد منتقل خواهد شد و به مدت دو ماه در موزه بزرگ خراسان میزبان علاقه‌مندان و بازدید‌کنندگان است.

کارگر افزود:

نمایشگاه موزه لوور در محل موزه ملی ایران با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو شد و در تعطیلات نوروز امسال تعداد بسیار زیادی از علاقه‌مندان به فرهنگ، تاریخ و تمدن از این نمایشگاه بازدید کردند و بازدید از این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد برای عموم مردم و علاقه‌مندان ادامه دارد.

با این تفاسیر باید پس از پایان این موزه در تهران منتظر افتتاح موزه لوور در مشهد باشیم که انتظار میرود از استقبال بسیار خوبی از آن همانند تهران به عمل بیآید. از طرفی به نظر میرسد که بلیط موزه لوور مشهد نیز همانند تهران قیمت‌گذاری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search