از سفر غیرضروری به ترکیه اجتناب کنید

از سفرهای غیرضروری به ترکیه اجتناب کنید

با توجه به اعلام دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه، ایرانیانی که در کشور تریکه مقیم هستند و یا کسانی که برای سفر به این کشور میروند، حتی‌المقدور سعی کنند تا از حضور در مراکز خرید و مکان‌های تجمع خودداری نمایند.

سید جلال ابراهیمی که سمت دبیر کل مشترک بازرگانی ایران و ترکیه را در اختیار دارد گفت: با توجه به برقراری وضعیت فوق‌العاده در ترکیه و هشدار مقامات امنیتی این کشور، هموطنان از سفرهای غیرضروری و حضور در تجمعات و مراکز عمومی در ترکیه خودداری کنند.

وی در ادامه افزود: به اطلاع هموطنان مقیم و ایرانیان عازم ترکیه می‌رساند، اداره پلیس کشور ترکیه ضمن انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص اتخاذ تدابیر امنیتی ویژه در ایام جشن‌های سال نو میلادی نکات مهمی را متذکر شده است.

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت:

در چارچوب تدابیر، شب کریسمس (سال نو میلادی) در مراکز و اماکن شلوغ از جمله اماکن تفریحی، مراکز خرید و خیابان‌های اصلی به منظور ممانعت از وقایعی نظیر سرقت، کلاهبرداری و جیب‌بری، شمار نیروهای پلیس گشت و پلیس موتورسوار افزایش داده خواهد شد. از سوی دیگر در فرودگاه‌ها، ترمینال‌ها و ایستگاه‌های قطار و بنادر هم شمار نیروهای گشت پلیس افزایش خواهد یافت.

ابراهیمی اظهار کرد:

در مراکز عمومی و اماکن تفریحی به منظور ممانعت از وقوع حوادث و رفتارهایی که آسایش عمومی را بر هم خواهد زد، تدابیر امنیتی و نظارت پلیس افزایش داده خواهد شد. با توجه به افزایش ترافیک و حمل و نقل شهری در شب کریسمس، در این زمینه نیز کنترل‌ها افزایش خواهد یافت. در میادین تدابیر امنیتی فشرده در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد:

با در نظر گرفتن شرایط فعلی ترکیه و احتمال وقوع اقدامات تحریک‌آمیز برای بر هم زدن آرامش و امنیت مردم، نظم و امنیت عمومی و به دلیل وجود اسکله و خط حمل و نقل دریایی میان دو بخش آناتولی و اروپای استانبول و گذرگاه‌های حمل و نقل عمومی، مناطق فاتح بی اوغلوف بشیکتاش، مجیدیه کوی، شیشلی و میدان بارباروس استانبول، تجمع مناسب ارزیابی نشده است.

وی در پایان توصیه کرد:

مردم در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا با بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و سرکنسولگری‌های کشورمان در ارزروم، استانبول و ترابزون تماس بگیرند.

از سفرهای غیرضروری به ترکیه اجتناب کنید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search