آغاز مجدد پرواز ATR72 آسمان

آغاز مجدد پرواز ATR72 آسمان

سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد پروازهای هواپیماهای ATR هواپیمایی آسمان مانعی ندارد و پروازهای این هواپیماها از سر گرفته شد.

سازمان هواپیمایی کشور، بعد از بررسی‌هایی که صورت گرفت، اعلام کرد:

ادامه فعالیت پرواز هواپیماهای ATR مدل 200 و 500 هواپیمایی آسمان که در جریان سانحه 29 بهمن، برای بررسی‌های همه جانبه علت‌های بروز سانحه و اطمینان از ایمنی پروازهای این نوع هواپیما از طرف سازمان هواپیمایی کشوری به طور موقت و تا اطلاع ثانوی متوقف شد، بعد از بررسی‌های صورت‌گرفته و گزارش مقدماتی دفتر بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری، پرواز هواپیماهای مذکور بلامانع است.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، پروازهای ناوگان هواپیمای ATR آسمان از امروز دوشنبه، 28 اسفندماه از سرگرفته شد و اولین پرواز در مسیر شیراز – بندرعباس ساعت 9:25 دقیقه صبح امروز انجام شد.

در تاریخ 29 بهمن امسال، یک فروند از هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان از رادار خارج شد و با یکی از قله‌های رشته کوه دنا در کهگیلویه و بویراحمد برخورد و سپس سقوط کرد.

پس از این سانحه، سازمان هواپیمایی کشوری دستور داد تا نهایی شدن بررسی دفتر سوانح این سازمان، سایر هواپیماهای ATR این شرکت غیر عملیاتی شود که نهایتا دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری موافقت مجدد خود را با از سرگیری پرواز هواپیماهای ATR آسمان اعلام کرد.

در این سانحه 65 نفر شامل 59 مسافر و 6 خدمه پرواز کشته شدند. عملیات انتقال پیکرهای کشته شدگان به دلیل وقوع سانحه در ارتفاع بالای 4 هزار متری، صعب‌العبور بودن و همچنین شدت برودت هوا و برف‌گیر بودن منطقه سقوط، همچنان در جریان است و با گذشت یک ماه از حادثه، به اتمام نرسیده است.

آغاز مجدد پرواز ATR72 آسمان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *