آبشار هشتجین

آبشار هشتجین

بر هیچکس پوشیده نیست که اردبیل یکی از بهترین طبیعت‌های ایران را داراست که گشت و گذار تابستانی در آن شما را با مناظر طبیعی بینظیری روبرو میکند. آبشار هشتجین نیز جزو یکی از این جاذبه‌های طبیعی استان اردبیل محسوب میشود که در شهر هشتجین، مرکز بخش خورش رستم شهرستان خلخال واقع گشته است. آبشارهشتجین را میتوان تبلور زیبایی طبیعت دانست، پرواز آب در کنار درختان سر به فلک کشیده حس خوبی را به هر بیننده‌ای القا میکند و ناگزیر محو آن خواهید شد.

آبشار هشتجین

بخش خورش رستم با خلخال و کوثر از شمال و با استان زنجان از جنوب همسایه است، همچنین با بخش شاهرود از شرق و با شهرستان میانه از غرب همسایه است. خوب است بدانید که رود بزرگ و مشهور قزل اوزن نیز در جنوب این بخش جاری است که باعث شده استان‌های زنجان، آذربایجان شرقی و اردبیل از یکدیگر تفکیک شوند. هشتجین را مردم بومی این منطقه هشئین تلفظ میکنند و قدیمی‌ترین سند تاریخی که مربوط به این منطقه وجود دارد کتبیه‌های بجا مانده از زمان آشوریان میباشد. در تاریخ آمده است که سارگون پادشاه آشوریه هنگام لشگرکشی به سرزمین اورارتو متوجه انبار آذوقه به نام پانزیشن گردیده و برای تصرف آن لشگر خود را به سوی مرزهای جنوبی اورارتو حرکت داد.

همانطور که از اردبیل انتظار میرود، آبشار هشتجین از زیبایی‌های بی حد و حصری برخوردار میباشد. در کنار زیبایی، صدای برخورد آب به تخته سنگ‌ها نیز گوش شما را نوازش میدهد، گویی که طبیعت در حال اجرای قطعه آهنگی زیباست. راستی مسافرانی که به این منطقه سفر میکنند عکاسی را فراموش نکنند.

آبشار هشتجین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search