مسیر کاروانسرای قصر بهرام

حس و رکاب زدن در یک اتمسفر تاریخی بسیار خوشایند است و به این سادگی‌ها نمیتوان از آن گذر کرد. کاروانسرای قصر بهرام به دوران ساسانیان بازمی‌گردد که از آن با عنوان پارک ملی نیز یاد میشود و شما در طول دوچرخه‌سواری شانس دیدن جانداران مختلفی را خواهید داشت.

برای ورود به پارک ملی کویر و رسیدن به منطقه کاروانسرای قصر بهرام و اقامت در آن پرداخت هزینه و مجوز لازم است که ما در این تور هزینه ورودیه را پرداخت کرده ایم و مجوز را نیز اخذ نموده ایم.

کاروانسرای عباسی معروف به قصر بهرام است. (بهرام پنجم ملقب به بهرام گور، پسر یزدگرد یکم بود، درباره او داستان‌های شگفت‌انگیزی وجود دارد، جهت اطلاعات بیشتر رجوع کنید به کتاب: از بهرام گور تا خسرو پرویز، به قلم ایرج رامتین، نگاهی است گذرا به تاریخ دوره ساسانی).

کاروانسرای قصر بهرام در جنوب گرمسار واقع شده است و در جاده‌ی قدیمی سنگفرش و حوالی دریاچه‌ ی نمک جا خوش کرده است. این محدوده به‌ واسطه‌ی این بنای به یادگار مانده از بهرام ساسانی و آسمان پر ستاره‌ی کویر که بسیار زیبا است، فضایی کاملا کاریزمایی دارد و پای هر کاوشگری را سمت خود میکشاند. کاروانسرای قصر بهرام آرامشی از جنس آسمان پر ستاره کویر و سکوتی خواستنی دارد و پر از رازهای تاریخی است.

پس از گذر از مسیر پیشوا و سپس به سمت مبارکیه با میدل باس خواهیم رفت و در نهایت از مبارکیه، جاده‌ی منتهی به قصر بهرام را با دوچرخه پیش میگیریم.

باید به این مناطق رفت و شنونده‌ی قصه‌های خاک و خشت‌های این مناطق زیبا، کویر و بناها شد. مشتاق دیدارتان هستیم.

مرد خردمند هنر پیشه را
عمر دو بایست در این روزگار
تا به یکی تجربه آموختن
با دگری تجربه بردن به کار
(حضرت سعدی)

رکابزنی و دوچرخه سواری، مرد و زن، دختر و پسر ندارد و میزبان همه علاقه مندان به گردشگری با دوچرخه در این برنامه و همه برنامه های باچرخ هستیم.

برنامه ریزی صورت گرفته برای افرادی که این تور را رزرو میکنند حرکت از ترمینال جنوب با میدل باس ساعت 10:30 صبح روز پنجشنبه خواهد بود.

افرادی که از شهر کرج قصد شرکت در تور را داشته باشند قبل از ساعت 10 با آنها در کرج برای سوار شدن هماهنگی صورت خواهد گرفت.

خروج از منطقه نیز ساعت 10:30 صبح جمعه میباشد که در ظهر روز جمعه در محل اقامت خودتان خواهید بود.

آسمان این منطقه در زمان اجرای تور احتمالا نیمه ابری و درجه دما ۱۵ درجه سانتیگراد در روز و ۳ درجه سانتیگراد در شب خواهد بود.

نوع تور

cycle

وسیله نقلیه اصلی

اتوبوس

مسیر سفر

مبداء

تهران

در 10:30

مقاصد

قم، کاروانسرای قصر بهرام

در10:30
ترمینال مبداء: ترمینال اتوبوسرانی جنوب

برنامه سفر

 • روز اول

   حرکت راس ساعت 10:30 صبح از پایانه ترمینال جنوب.

   صبحانه
   ناهار
   شام

 • روز دوم

   بازگشت از منطقه ساعت 10:30 صورت می‌پذیرد که نهایتا اواسط ظهر در تهران خواهیم بود.

   صبحانه

لوازم ضروری و موردنیاز

ضروریات

 • دوچرخه کوهستان
 • لوازم شخصی و بهداشتی
 • کلاه دوچرخه سواری
 • کفش مناسب
 • قمقه آب
 • بیمه ورزشی یا مسئولیت مدنی

خدمات

 • راهنمای فارسی زبان

مدارک لازم

 • کارت ملی/کارت شناسایی معتبر
مشاهده سایت رزرو
تماس برای رزرو