اقامت کویت را از طریق ازدواج بدست آورید!

اقامت کویت از طریق ازدواج

مدتی است بحثی در میان بسیاری از ایرانیان تحت عنوان مهاجرت به کویت از طریق ازدواج با شده و حتی برخی بدنبال سایتی برای ثبت نام ازدواج با زنان کویتی هستند. این اخبار نشات گرفته از پایگاه خبری اخبارالساعه امارات می‌باشد که نوشته بود اقامت کویت از طریق ازدواج امکانپذیر شد. اما این خبر تا چقدر صحت دارد؟

مدتی پیش خبرگزاری الساعه امارات مدعی شد که اخذ اقامت کویت از روش ازدواج با زنان مطلقه این کشور امکان‌پذیر است. از آنجایی که اخذ اقامت کشورهای عربی به خصوص کویت بسیار سخت می‌باشد، دولت این کشور با طرح چنین قانونی، آن را بسیار آسان کرده است.

این پایگاه خبری در تشریح موضوع ازدواج کفالتی نوشت: این ازدواج بر دو نوع است در نوع اول مبلغی به عنوان مهریه زن در نظر گرفته می‌شود و در نوع دوم که ازدواج با شخص خارجی صورت می‌گیرد بر سر مبلغ معینی به عنوان مهریه توافق می شود، ولی دریافت مبلغ به انجام عملیات اقامت مشروط می‌شود تا در صورتی که موضوع اقامت حل نشود، مبلغ توافق شده به مرد برگردانده شود.

اقامت کویت از طریق ازدواج

آمارها نشان از آن دارد که حدود 35 درصد از زنان بالای 35 سال کویت همچنان مجرد هستند و همین موضوع مجلس این کشور را برآن داشت که راه‌حلی برای حل این مشکل پیدا کند. سال‌ها پیش نیز یکی از نمایندگان مجلس کویت طرحی را تحت عنوان “ورود همسران زیباروی” به کویت مطرح کرد تا با زنان مجرد کویتی ازدواج کنند.

مجلس کویت در اقدامی دیگر جایزه‌ای 15 هزار دلاری برای زنانی در نظر گرفته که مجددا تجدید فراش نمایند و آن قانونی تحت عنوان “بحران زنان مجرد” می‌داند.

از شایعه تا واقعیت؟

بله، این خبری که خوانید واقعیت دارد اما نکته‌ای که در میان هیاهوی خبری دیده نشد این است که این قانون تنها برای ازدواج زنان مطلقه این کشور با مردان ساکن کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اجرا می‌شود و شاید ایرانیان شانسی برای مشمول بودن در این قانون نداشته باشند.

33 پاسخ

 1. سلام. بنده سید و عرب خوزستان و ایرانی هستم. خواستم ببینم به واسطه عرب بودن و ریشه عراقی که بنده در خاندانم دارم این امر برای بنده صدق میکند.

 2. سلام من ایرانی نیستم و تاجیکستانی هستم آیا این قانون شامل ما هم میشود یا نه؟

 3. سلام خسته نباشید ایا امکان ازدواج با زنان مطلقه کویتی وجود دارد تا از این طریق بتوانیم مهاجرت کنیم به کویت؟

 4. اینحانب دارای مدرک فوریت پزشکی و خواستار کار و ادامه تحصیل در کویت می باشم.

 5. سلام، من عرب زبان ایران هستم و مشکلی با حرف زدن با زبان عربی ندارم. چطور میتونم برم کویت که یک کیس ازدواج پیدا کنم؟

 6. با سلام. ببخشید من میخوام با یک زن مطلقه کویتی ازدواج کنم، آیا شرایط آن به ما میخوره. راهنمایی کنید ممنون.

 7. من قصد ازدواج با یه خانم کویتی را دارم و قصد اقامت و آن کشور لطفا راهنمایی کنید

 8. سلام من ميخوام با دختر كويتي ازدواج كتم كجا بايد اقدام كنم لطفا راهنمايم كنيد مرسي

   1. ادمین باورم نمیشه این افراد حتی زحمت خوندن این ۴ خط مطلب رو به خودشون ندادن (شما اخرش گفتی این قانون واسه مردای عرب خلیج فارسه) اونوقت با این پشتکار و ضریب هوشی میخوان یه زندگی لوکس و راحتم داشته باشن . دیگه چیزی لازم ندارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *