ویزای نخجوان برای ایرانیان لغو شد

ویزای نخجوان برای ایرانیان لغو شد

اگرچه نخجوان از سرزمین مادری خود به واسطه قرارگیری ارمنستان در میانه آن جدا است اما پیشتر ایرانیان باید هنگام ورود به این بخش خودمختار همانند بخش مادری اقدام به اخذ ویزا می‌کردند که هزینه‌ای را به همراه داشت؛ اگرچه همچنان برای ورود به سایر شهرها نیازمند اخذ ویزای آذربایجان هستید. اما از تاریخ 1 دسامبر 2019 (دهم آذرماه 1398) طبق اعلام کنسولگری ایران در نخجوان، ایرانیان می‌توانند بدون نیاز به ویزا وارد این بخش شوند و تا حداکثر تا 15 روز اقامت داشته باشند.

ویزای نخجوان برای ایرانیان لغو شد

گفتنی است که این قانون تنها برای منطقه خودمختار نخجوان اجرایی شده و برای ورود به باکو یا سایر شهرها همانند سابق مسافران ملزم به اخذ ویزا هستند که از فرودگاه مقصد یا پیش از سفر قابل دریافت است. 12 مهرماه وزارت امور خارجه آذربایجان در تسهیل ورود مسافران، هزینه ویزای بدو ورود نخجوان را 5 یورو برای ایرانیان اعلام کرده بود که این هزینه نیز از 10 دی 98 رایگان خواهد شد.

بد نیست بدانید که نخجوان در تاریخ 19 بهمن 1302 با نام جمهوری خودمختار تاسیس گردید که دارای 224 کیلومتر مرز با ارمنستان از سمت شرق، 163 کیلومتر با ایران در جنوب و 12 کیلومتر با ترکیه از غرب از سمت غرب می‌باشد. این سرزمین خودمختار بیش از 455 هزار نفر جمعیت دارد که 92 هزار در مرکز آن زندگی می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *