جزایر قناری

پارک لورو

به ندرت پیش میآید که کسی را پیدا کنی و اسم جزیره قناری به گوشش نخورده باشد. اصلا گویی این جزیره به عنوان ضرب‌المثلی بین ما ایرانیان جا افتاده است. اما نه تنها ما ایرانیان بلکه کل دنیا از زیبایی‌های بی‌حد و حصر این جزیره قرار گرفته در قلب اروپا باخبرند. در واقع جزایر قناری به عنوان بهشت اروپا شناخته میشود که جزو مقاصد اصلی گردشگران در سراسر دنیاست. با آسان بگرد همراه باشید تا به معرفی بیشتر این بهشت روی زمین بپردازیم.

جزایر قناری

این جزیره علاوه بر داشتن سواحل بسیار زیبا و جنگل‌های انبوه، سرسبز و باعظمت خود، از مکان‌های دیدنی و تاریخی نیز برخوردار است. قناری در واقع مجمع‌الجزایری است که از هفت جزیره بسیار زیبا در اقیانوس اطلس و نزدیک به سواحل کشور مراکش است که یکی از ۱۷ منطقه خودمختار اسپانیا محسوب میشود و پایتخت آن نیز شهر لاس پالماس است.

ریشه لغوی

ریشه کلمه قناری یا کاناری بر خلاف آنچه انتظار میرود از ریشه لاتین گرفته شده است که معنی سگ میدهد که “گراند کاناریا” که به عنوان سومین جزیره بزرگ در بین جزایر قناری شناخته میشود، سگ بزرگ معنی میدهد.

در واقع پرنده قناری نام خود را از این جزیره گرفته است، دلیل آن هم به بومی بودن آن در این جزیره بازمیگردد. نام این منطقه نیز به لاتین Insularia Canaria محسوب میشود که به معنی “جزیره سگ‌ها” میباشد. این نام را نیز رومیان باستان به دلیل وجود سگ‌های وحشی پراکنده در جزیره به آن داده‌اند.

دین و مذهب

بسیاری از اهالی جزیره قناری دین مسیحی دارند و مذهب اول آنان نیز کاتولیک است که از زمان فتح آن به عنوان دین اکثریت مردم بوده است. کندلاریا نیز مرکزی زیارتی برای کاتولیک‌ها است که در این جزیره قرار گرفته است. لازم بذکر است که سایر ادیان نیز در اقلیت هستند.

جغرافیا

همانطور که پیشتر در بالا نیز به آن اشاره شد این مجمع‌الجزایر از هفت جزیره تشکیل شده است که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

  1. تنریف (مرکز سانتا کروس د تنریفه)
  2. گرند کاناریا (مرکز لاس‌پالماس گرن کاناریا)
  3. لانزاروته (مرکز آرسیفه)
  4. لاپالما (مرکز سانتا کروز لاپالما)
  5. لا گومرا (مرکز سان سباستیان لا گومرا)
  6. ال هیرو (مرکز والورده)
  7. فوئرته‌ونتورا (مرکز پوئرتو دل روساریو)

همچنین نزدیکترین جزیره به کرانه شمال غربی آفریقا ۱۰۸ کیلومتر فاصله دارد. جالب است بدانید که جزایر قناری از ۲ استان به نام‌های سانتا کروس و لاسپالماس تشکیل شده‌اند.

معروف‌ترین جاذبه‌های جزایر قناری

در بالا گفتیم که این جزیره از جاذبه‌های دیدنی طبیعی و تاریخی متنوعی تشکیل شده است. اما در اینجا قصد داریم تا به معرفی شاخص‌ترین‌های آن بپردازیم. اگر به جزایر قناری سفر کرده‌اید و به مکانی برخورد کرده‌اید که میتواند در این لیست جایی داشته باشد از طریق فرم تماس با ما آن را با ما در جریان بگذارید.

پارک ملی تیده

رتبه نخست این لیست به پارک ملی تیده در جزایر قناری تعلق میگیرد که یه جورایی از همه شگفت انگیزتر میباشد. وجود سنگ‌های عجیب و غریب آتشفشانی و چشم‌اندازهای بی‌نظیر که روح شما را جلا می‌بخشد تنها گوشه‌ای از جاذبه‌های طبیعی آن است که شما را مجبور میکند تا ساعت‌ها برای تماشای آن به اینور و آنور بروید. کوه آتشفشانی تیده که در این پارک قرار گرفته است، بلندترین قله اسپانیا و سومین کوه آتشفشانی فعال و بزرگ دنیا محسوب میشود.

پارک ملی تیده

پارک لورو

پارک لورو

اگر عاشق حیوانات هستید مطمئنا بسیار شگفت زده خواهید شد وقتی به دیدن پارک لورو در جزایر قناری بروید. چراکه بعید میدانم جزیره‌ای در دنیا باشد که ۳۵۰ گونه طوطی بسیار زیبا را در خود نگه داشته باشد. به این‌ها ببر، گوریل و شامپانزه را نیز اضافه کنید.

کلیسای ایگلسیا دو نئوسترا سینیورا

قبل از آنکه به معرفی این کلیسا بپردازیم جا داره اعتراف کنیم که حداقل برای ما ایرانیان، این کلیسا از اسم سخت و طولانی برخوردار است. شاید تعجب کنید که در جزایر قناری نیز میتوان ردی از آثار تاریخی و باستانی پیدا کرد. بنای اولیه این کلیسا در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است، اما کلیسای فعلی مربوط به قرن ۱۷ و ۱۸ میباشد. جالب است بدانید که در طراحی این کلیسا، به خصوص در سقف آن، معمار تاحدودی از معماری ایرانی اسلامی نیز کمک گرفته است.

ساحل لاس کانتراس

جزایر قناری

سواحل دریا و اقیانوس را میتوان در همه جای دنیا یافت اما وجود آب و هوای بهشتی این منطقه در کنار روزهای بلند آفتابی، باعث شده تا سواحل جزایر قناری بسیار خاص و متمایز باشد. اگر به ساحل دو کیلومتری لاس کانتراس قدم بگذارید با دیدن ماسه‌های طلایی رنگ، آب شفاف و درخشان و آفتاب دلچسب، عاشق سواحل جزایر قناری خواهید شد.

دهکده ماسکا

پیاده روی همواره یکی از لذت بخش‌ترین و جذاب‌ترین کارهایی است که میتواند حال شما را خوب کند، به شرط آنکه در جای خوبی باشید. روستای ماسکا جزایر قناری جایی است که واقعا از پیاده روی لذت خواهید برد. این دهکده ارتفاعی معادل ۶۵۰ متر از سطح دریا دارد و جالب است بدانید که جمعیت ماسکا کمتر از ۱۰۰ نفر است.

هزینه سفر به جزایر قناری

اگر فکر میکنید که سفر به جزایر قناری تنها برای مرفحین بی درد است تقریبا اشتباه فکر میکنید. چراکه تورهای وجود دارد که از قیمت بسیار مناسب‌تری به نسبت بقیه وجود دارد اما باید با کمی گشت و گذار آن‌ها را پیدا کنید.

Search