اماکن بسیار زیبا اما غیرقابل دسترس برای گردشگران

|

مطمئنا در این دنیا مناطق بسیار زیادی وجود دارد که برای گردشگران جذابیت بسیار زیادی دارد. خب گردشگران میتوانند به آن کشورها سفر کنند، بلیط خریداری کنند و از آن جاذبه ها دیدن کنند. اما در این میان مناطقی وجود دارند که بلیطی نمیفروشند چراکه به شما اجازه دسترسی به آنجا را نمیدهند.

در اینجا به پنج مکان زیبا و دیدنی اشاره می کنیم که غیرقابل دسترسی ترین جاذبه های گردشگری هستند و همچنان در لیست ‏علایق گردشگران برای بازدید قرار دارند. شاید شما اولین نفری باشید که به یکی از این مقاصد سفر می کند!

‏۱-‏ سوپر کامیکانده – هیدا، ژاپن

‏نوترینو ها همچنان از جمله اسرار آمیزترین ذرات موجود در جهان هستند که کشف و دیدن آنها بسیار سخت است. سوپر ‏کامیوکانده یک رصدخانه نوترینو است که در زیر کوه کامیوکا، در نزدیکی شهر هیدا در ژاپن واقع شده است. سوپر کامیوکانده ‏در عمق ۱۰۰۰ متری زیر زمین و در یک معدن قرار دارد. این رصدخانه برای علاقه مندان به علم فیزیک و محققان، مکان رویایی محسوب می شود اما دسترسی به این رصدخانه به ‏راحتی امکان پذیر نیست. فقط چند محقق و فیزیک دان می توانند از این مکان رویایی دیدن کنند و در آن به تحقیقات بپردازند.

۲.‏ کلیسای غرق شده ‏Potosi‏ – اوریبانت، ونزوئلا ‏‏

اگرچه امروزه این کلیسا دیگر در آب شناور نیست اما همچنان نام کلیسای غرق شده را با خود همراه دارد. بین سالهای ۱۹۸۵ تا ‏‏۲۰۰۸ ، این کلیسا به طور کامل به زیر آب رفته بود و فقط صلیب روی سقف آن از بیرون قابل مشاهده بود. اما پس از آن ، کم ‏شدن آب دریاچه ، کم کم این کلیسا را نمایان کرد به طوری که در سال ۲۰۱۰ می توان گفت این کلیسا به طور کامل از زیر آب به ‏بیرون آمد ، امروزه آبی در این منطقه وجود ندارد و کلیسا به طور کامل روی زمین قرار گرفته و قابل مشاهده است.

۳.۳ پل شیطان – آردینو، بلغارستان ‏

‏‏‏پل شیطان یک پل قوسی به روی رودخانه آردا است که در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهر آردینو در بلغارستان قرار دارد. این پل ‏در سالهای ۱۵۱۵ تا ۱۵۱۸ توسط عثمانی ها ساخته شده است و یکی از بزرگترین پل ها از این نوع می باشد. اگرچه این پل ‏همچنان قابل تردد است اما افراد کمی از آن بازدید کرده اند و به یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران اما غیرقابل دسترسی ‏تبدیل شده است. شاید دلیل آن باریک بودن پل و یا داستان های افسانه ای پشت آن باشد. ‏

عرض پل ۳.۵ متر و ارتفاع آن ۱۱.۵ متر است ، بنابراین شاید برای افرادی که از بلندی هراس دارند کمی ترسناک باشد. اما ‏برخی از محلی های این منطقه داستان هایی را درباره این پل دارند که موجب می شود بیشتر افراد بخواهند در شب به دیدن این ‏پل بروند ، یکی از افسانه ها می گوید حین ساخت این پل همسر سازنده آن از دنیا می رود برای همین وقتی شب هنگام به بازدید ‏از این پل بروید روح او را در محوطه خواهید دید. یکی دیگر از داستان ها خبر از ظاهر شدن ردپای شیطان در روی صخره ها ‏می دهد. هر چند هر دوی این داستان ها افسانه های ساختگی محلی ها هستند اما بسیاری دوست دارند آن را تجربه کنند. ‏ ‏ ‏

۴- Margalef‏ – اسپانیا ‏ ‏‏‏‎

دلایل متعددی برای بازدید از مارگالف در اسپانیا وجود دارد. مارگالف یک دهکده کوچک در کاتالونیای اسپانیا است که در بین ‏صخره ها قرار گرفته است و مقصد مورد علاقه گردشگران طبیعت و علاقه مندان به صخره نوردی به حساب می آید. این ‏دهکده در واقع غیرقابل دسترسی نیست اما رسیدن به آن دشواری های خودش را دارد. افرادی که از این صخره ها بالا می روند ‏گاهی فقط چند قدم با درب خانه ها فاصله دارند. در واقع می توان گفت شاید تنها صخره نوردان بتوانند با علاقه به این منطقه ‏بروند چرا که رفتن به این مکان با پیاده روی امکان ندارد.

‏۵.‏ ساحل سرخ – ‏Ngari‏، چین ‏

‏ ساحل سرخ یکی از جاهاییست که بدون شک با تماشای تصاویر آن بارها درباره آن رویاپردازی خواهید کرد و خود را درون آن ‏خواهید دید. قطعا دیدن چنین جای رویایی از نزدیک تجربه شگفت انگیزی خواهد بود. این مکان زیبا در چین هم کمی دور افتاده ‏است اما پیش از آن شما باید خودتان را به چین برسانید ! و اگر در شهر بیجینگ مستقر شدید اتوبوس یا قطار می تواند شما را به ‏این منطقه برساند و این ساحل پر از علف های سرخ را که شبیه به دنیایی خارج از کره زمین است ببینید. چه کسی اول به اینجا ‏خواهد رفت ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *