اماکن بسیار زیبا اما غیرقابل دسترس برای گردشگران

مطمئنا در این دنیا مناطق بسیار زیادی وجود دارد که برای گردشگران جذابیت بسیار زیادی دارد. خب گردشگران میتوانند به آن کشورها سفر کنند، بلیط خریداری کنند و از آن جاذبه ها دیدن کنند. اما در این میان مناطقی وجود دارند که بلیطی نمیفروشند چراکه به شما اجازه دسترسی به آنجا را نمیدهند.

در اینجا به پنج مکان زیبا و دیدنی اشاره می کنیم که غیرقابل دسترسی ترین جاذبه های گردشگری هستند و همچنان در لیست ‏علایق گردشگران برای بازدید قرار دارند. شاید شما اولین نفری باشید که به یکی از این مقاصد سفر می کند!

‏1-‏ سوپر کامیکانده – هیدا، ژاپن

‏نوترینو ها همچنان از جمله اسرار آمیزترین ذرات موجود در جهان هستند که کشف و دیدن آنها بسیار سخت است. سوپر ‏کامیوکانده یک رصدخانه نوترینو است که در زیر کوه کامیوکا، در نزدیکی شهر هیدا در ژاپن واقع شده است. سوپر کامیوکانده ‏در عمق ۱۰۰۰ متری زیر زمین و در یک معدن قرار دارد. این رصدخانه برای علاقه مندان به علم فیزیک و محققان، مکان رویایی محسوب می شود اما دسترسی به این رصدخانه به ‏راحتی امکان پذیر نیست. فقط چند محقق و فیزیک دان می توانند از این مکان رویایی دیدن کنند و در آن به تحقیقات بپردازند.

2.‏ کلیسای غرق شده ‏Potosi‏ – اوریبانت، ونزوئلا ‏‏

اگرچه امروزه این کلیسا دیگر در آب شناور نیست اما همچنان نام کلیسای غرق شده را با خود همراه دارد. بین سالهای 1985 تا ‏‏2008 ، این کلیسا به طور کامل به زیر آب رفته بود و فقط صلیب روی سقف آن از بیرون قابل مشاهده بود. اما پس از آن ، کم ‏شدن آب دریاچه ، کم کم این کلیسا را نمایان کرد به طوری که در سال 2010 می توان گفت این کلیسا به طور کامل از زیر آب به ‏بیرون آمد ، امروزه آبی در این منطقه وجود ندارد و کلیسا به طور کامل روی زمین قرار گرفته و قابل مشاهده است.

3.3 پل شیطان – آردینو، بلغارستان ‏

‏‏‏پل شیطان یک پل قوسی به روی رودخانه آردا است که در فاصله 10 کیلومتری از شهر آردینو در بلغارستان قرار دارد. این پل ‏در سالهای 1515 تا 1518 توسط عثمانی ها ساخته شده است و یکی از بزرگترین پل ها از این نوع می باشد. اگرچه این پل ‏همچنان قابل تردد است اما افراد کمی از آن بازدید کرده اند و به یکی از مکان های مورد علاقه گردشگران اما غیرقابل دسترسی ‏تبدیل شده است. شاید دلیل آن باریک بودن پل و یا داستان های افسانه ای پشت آن باشد. ‏

عرض پل 3.5 متر و ارتفاع آن 11.5 متر است ، بنابراین شاید برای افرادی که از بلندی هراس دارند کمی ترسناک باشد. اما ‏برخی از محلی های این منطقه داستان هایی را درباره این پل دارند که موجب می شود بیشتر افراد بخواهند در شب به دیدن این ‏پل بروند ، یکی از افسانه ها می گوید حین ساخت این پل همسر سازنده آن از دنیا می رود برای همین وقتی شب هنگام به بازدید ‏از این پل بروید روح او را در محوطه خواهید دید. یکی دیگر از داستان ها خبر از ظاهر شدن ردپای شیطان در روی صخره ها ‏می دهد. هر چند هر دوی این داستان ها افسانه های ساختگی محلی ها هستند اما بسیاری دوست دارند آن را تجربه کنند. ‏ ‏ ‏

4- Margalef‏ – اسپانیا ‏ ‏‏‏‎

دلایل متعددی برای بازدید از مارگالف در اسپانیا وجود دارد. مارگالف یک دهکده کوچک در کاتالونیای اسپانیا است که در بین ‏صخره ها قرار گرفته است و مقصد مورد علاقه گردشگران طبیعت و علاقه مندان به صخره نوردی به حساب می آید. این ‏دهکده در واقع غیرقابل دسترسی نیست اما رسیدن به آن دشواری های خودش را دارد. افرادی که از این صخره ها بالا می روند ‏گاهی فقط چند قدم با درب خانه ها فاصله دارند. در واقع می توان گفت شاید تنها صخره نوردان بتوانند با علاقه به این منطقه ‏بروند چرا که رفتن به این مکان با پیاده روی امکان ندارد.

‏5.‏ ساحل سرخ – ‏Ngari‏، چین ‏

‏ ساحل سرخ یکی از جاهاییست که بدون شک با تماشای تصاویر آن بارها درباره آن رویاپردازی خواهید کرد و خود را درون آن ‏خواهید دید. قطعا دیدن چنین جای رویایی از نزدیک تجربه شگفت انگیزی خواهد بود. این مکان زیبا در چین هم کمی دور افتاده ‏است اما پیش از آن شما باید خودتان را به چین برسانید ! و اگر در شهر بیجینگ مستقر شدید اتوبوس یا قطار می تواند شما را به ‏این منطقه برساند و این ساحل پر از علف های سرخ را که شبیه به دنیایی خارج از کره زمین است ببینید. چه کسی اول به اینجا ‏خواهد رفت ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *