مهاجرت به قطر

مهاجرت به قطر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

خیلی‌ها به دلایل مختلف تصمیم می‌گیرند تا ادامه زندگی خود را در کشوری دیگر در حوزه خلیج فارس دنبال کنند. از این رو این روزها مبحث مهاجرت به قطر بسیار داغ است و اگر شما هم جزو همین افراد هستید قصد داریم تا در این مقاله به بررسی راه و روش‌های مهاجرت به قطر بپردازیم.

شرایط مهاجرت به قطر

قطر کشوری است که در سال‌های اخیر رشد بسیاری را تجربه کرده و با توجه به ثروت کلانی که از طریق منابع طبیعی به خصوص گاز بدست می‌آورد، خیلی‌ها را بر آن داشته تا سرمایه گذاری در قطر را تجربه کنند تا از این طریق بتوانند به این کشور عرب‌نشین مهاجرت کنند.

منابع عظیم نفت و گاز و استراتژی بسیار عالی که این کشور پیش گرفته است باعث شده تا یک کشور کوچک به یکی از بزرگ‌ترین مراکز بین‌المللی برای امور مالی و سرمایه‌گذاری تبدیل شود. همین باعث شده تا بسیاری خواهان مهاجرت به قطر از طریق سرمایه گذاری باشند.

مهاجرت به قطر[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1519328620334{margin-top: 30px !important;margin-bottom: 25px !important;border-right-width: 5px !important;padding-top: 15px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 15px !important;padding-left: 15px !important;background-color: #fff9fc !important;border-right-color: #a4286a !important;border-right-style: solid !important;}”]

با استناد به مجله گلوبال فاینانس قطر به عنوان غنی‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود که تشکیل یک زندگی خوب در این کشور کار چندان دشواری نیست! به همین دلیل جالب است بدانید که در حدود 90 درصد جمعیت کشور قطر را مهاجران تشکیل می‌دهد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

انواع مهاجرت به قطر

 • ثبت شرکت
 • ازدواج
 • تحصیل
 • خرید یا اجاره املاک . مستغلات

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در قطر

ایرانیان می‌توانند با افتتاح شرکت در قطر از مزایای بسیاری مانند افتتاح حساب بانکی بین‌المللی، اخذ اقامت قطر و.. بهره‌مند شوند. البته چنانچه تمایل به مهاجرت به اروپا را دارید شاید ثبت شرکت در اسلواکی بیشتر برایتان مفید باشد.

[/vc_column_text][vc_btn title=”راهنمای ثبت شرکت در اسلواکی” style=”flat” color=”danger” size=”sm” align=”center” button_block=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fasanbegard.com%2F%25d8%25ab%25d8%25a8%25d8%25aa-%25d8%25b4%25d8%25b1%25da%25a9%25d8%25aa-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25a7%25d8%25b3%25d9%2584%25d9%2588%25d8%25a7%25da%25a9%25db%258c%2F||target:%20_blank|” css=”.vc_custom_1535381652744{margin-top: 15px !important;}”][vc_column_text]

چرا ثبت شرکت در قطر؟

 • پرداخت مالیات صفر بر درآمد یا کسری‌های قابل پرداخت به تامین اجتماعی در خصوص اخذ دستمزد یا پرداخت حقوق کارمندان
 • پرداخت مالیات صفر یا حداکثر 5 درصد برای هرگونه صادرات و واردات
 • اعطای مجوز کامل برگشت سود و سرمایه در خارج از کشور به ارز خارجی به سرمایه‌گذاران خارجی
 • اخذ حداکثر 10 مالیات شرکت‌ها برای همکاری‌های خارجی
 • رشد فعالیت‌های زیر ساختی در حال توسعه
 • دارا بودن نمایشگاه‌های بین‌المللی عالی و سالن‌های کنفرانس
 • دارا بودن ادارات و اماکن اقامتی با کیفیت بسیار بالا
 • در اختیار بودن نیروی کار ارزان و آسان بودن فرآیند استخدام

توجه داشته باشید که اشخاص حقیقی و یا حقوقی که قصد حضور در بازرگانی قطر را دارند، گزینه انتخابی بسیار مناسبی مانند تاسیس شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در نظر گرفته شده است.

تمامی گواهی‌ها توسط وزیر تجارت قطر صادر می‌گردد اما ممکن است که برخی از گروه‌ها نیاز به تایید وزیران یا مقامات خاص دیگر باشند.

 • شرکت‌های صنعتی (نیازمند اخذ تاییدیه از وزارت انرژی و صنعت)
 • شرکت‌های حقوقی (نیازمند تاییدیه از وزارت دادگستری)
 • شرکت‌های آموزشی (نیازمند تاییدیه از وزارت آموزش و پرورش)
 • شرکت‌های بهداشتی و سلامت (نیازمند اخذ تاییدیه از وزارت بهداشت)
 • شرکت‌های گردشگری (نیازمند اخذ تاییدیه از مقامات گردشگری)

بیزینس پلن برای ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در قطر ارائه بیزینس پلن ضروری است. به همین خاطر برای نوشتن بیزینس پلن برای ثبت شرکت در قطر رعایت موارد زیر الزامی است:

 1. خلاصه‌ای از کارهای اجرایی اولیه و مشخص کردن اهداف کسب و کار
 2. انتظارات از محصولات یا خدمات شما
 3. تعیین کردن تیم مدیریت شرکت
 4. برآوردهای مالی و هزینه‌های پیش رو
 5. هزینه ثبت شرکت
 6. هزینه نگهداری سالانه شرکت
 7. تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت

انواع ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر از انواع زیر برخوردار می‌باشد و کسانی که خواهان مهاجرت به قطر هستند باید یکی از موارد زیر را برای ثبت دنبال کنند.

 • شرکت مشارکتی ساده

این یکی از اصلی‌ترین توافقنامه‌های تجاری محسوب می‌شود که طی آن دو یا چند نفر متعهد به انجام فعالیت تجاری در قطر می‌شوند. در این توافقنامه مسئولیت شرکا محدود نمی‌باشد و نام تجاری شرکت نیز می‌تواند بر حسب نام شرکا انتخاب گردد.

 • شرکت با همکاری مشترک

این نوع شرکت‌ها دقیقا مانند شرکت‌های ساده هستند و همکاری مشترک با دو نوع شریک (شرکای شریک و شرکای امین) انجام می‌پذیرد.

 • شرکت با سرمایه گذاری مشترک

این نوع شرکت‌ها از دو یا چند فرد برای همکاری در خصوص جلو بردن کارها تشکیل شده است. این شرکت‌ها با انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک یک نهاد متحد و بدون اشخاص حقوقی می‌باشد.

 • شرکت سهام عمومی

شرکت سهامی عمومی که در قطر به عنوان شرکت سهامی قطری شناخته می‌شود از متغیرهای مختلفی مانند: افتتاح شرکت سهامی عمومی و شرکت سهامی خصوصی یا شرکت با مسئولیت محدود تشکیل شده است.

اقامت قطر

 • شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود

برای ثبت این نوع شرکت نیاز به حداقل دو یا چند شریک مورد اعتماد نیاز خواهید داشت. حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این روش 1.000.000 ریال قطر می‌باشد.

 • شرکت تضامنی

این نوع شرکت مربوط به امور تجاری میان دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می‌شود.

 • شرکت با مسئولیت محدود

راه‌اندازی این نوع شرکت یکی از رایج‌ترین انواع ثبت شرکت در قطر می‌باشد.

مهاجرت به قطر از طریق تحصیل

امروز بسیاری از جوانان که خواهان مهاجرت به قطر هستند از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقامت قطر خود را دریافت می‌کنند. افراد پس از پایان بردن دوره تحصیلی خود می‌توانند نسبت به اخذ اقامت قطر خود اقدام نمایند.

قطر جایی است برای بسیاری از شعب دانشگاهی و موسسات آمریکایی که می‌توان به این‌ها اشاره کرد:

مهاجرت به قطر از طریق خرید املاک

شاید شما هم خرید ملک و مستغلات در قطر را یکی از راه‌های آسان اخذ اقامت قطر می‌دانید اما اینکار چندان راحت نخواهد بود. تا چند سال پیش این امکان وجود داشت افرادی که تابعیت قطر نداشتند خانه را به نام خودشان بزنند اما حالا این قانون فرق کرده و باید در هنگام خرید نصف خانه را به اسم شریک قطری خود بزنید و پس از پایان مراحل اداری تمام آن را به نام خود کنید.

ثبت شرکت در قطر

مهاجرت کاری به قطر

یکی از پلن‌هایی که برای اخذ اقامت قطر وجود دارد، کار در این کشور است. در صورتی که شما بتوانید شغلی برای خود در این کشور پیدا کنید، کارفرما موظف است تا امور مربوط به ویزای قطر شما را انجام دهد و در نهایت شما تا مادامی که در این کشور کار می‌کنید از اقامت قطر برخوردار هستید.

اما برای کار در این کشور باید چه شرایطی داشته باشید؟ ما مقاله‌ای مفصل پیرامون همین موضوع نوشته‌ایم. اگر داوطلب اخذ اقامت شغلی قطر هستید حتما مقاله “راهنمای کار در قطر” را بخوانید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

250 دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت به قطر»

 1. من استاد دانشگاه هستم، به چه طریق میشه ویزای کاری درخواست بدم؟ اگر‌توضیح بدید ممنون میشم

  10 شهریور 1398 at 12:57 ق.ظ سجاد پاسخ
  • درود، برای اخذ ویزای کاری قطر ملزم به داشتن یک پیشنهاد کاری مناسب از سوی کارفرمای قطری هستید و در غیر اینصورت به هیچ عنوان قادر به دریافت آن نخواهید بود. برای شروع هم می‌توانید از طریق ایمیل یا راه‌های ارتباطی دیگر با کارفرمایان مدنظر در تماس باشید تا شانس خود را برای اقامت کاری امتحان کنید.

   12 شهریور 1398 at 5:00 ب.ظ آسان بگرد پاسخ
 2. سلام ببخشيد با خريد آپارتمان ميشه تو كشور قطر اقامت دائم گرفت؟ يعني شهروند قطر بشم؟

  16 مرداد 1398 at 12:32 ق.ظ عليرضا احساني پاسخ
  • سلام. توجه داشته باشید که با خرید آپارتمان در قطر امکان اخذ اقامت موقت وجود دارد و تقریبا راهی برای دریافت شهروندی ممکن نیست.

   17 مرداد 1398 at 3:41 ب.ظ آسان بگرد پاسخ
 3. سلام ببخشید میخواستم بدونم میتونم به عنوان بازیکن فوتبال که شغل محسوب میشه به قطر بروم و اونجا اقامت بگیرم؟

  23 اردیبهشت 1398 at 7:44 ب.ظ Fardin پاسخ
  • سلام، پیش از آنکه به این کشور سفر کنید باید نسبت به اخذ دعوتنامه کاری اقدام کنید. بدون داشتن ویزای کاری به هیچ عنوان امکان کار در این کشور نخواهید بود.

   24 اردیبهشت 1398 at 1:38 ب.ظ آسان بگرد پاسخ
   • سلام پسرم 30 سالشه و شغلش در تهران آرایشگری هست میخواستم ببینم آیا میتونه در خواست بده برای کار آرایشگری در قطر؟ اگر میشه چطور باید اقدام کنه ممنون.

    18 خرداد 1398 at 8:14 ب.ظ مریم پاسخ
 4. با سلام. بنده گواهی نامه تعمیر و نگهداری هواپیما دارم. خواستم ببینم میشه با این مدرک در شرکتهایی مثل قطر ایرویز کار کرد؟

  1 اردیبهشت 1398 at 11:24 ق.ظ رضا آریان پاسخ
  • درود، کاملا بستگی به اعتبار مدارک و تجربه کاری شما داره. یکی را می‌شناختم که با همین مدارک برای کار به یکی از ایرلاین‌های خارجی رفت.

   3 اردیبهشت 1398 at 12:03 ق.ظ آسان بگرد پاسخ
 5. سلام، ميخواستم بدونم در قطر ميتونم فارم پرورش عقرب راه اندازي كنم؟ سه مدرك در اين زمينه دارم و در ايران هم مشغول اين فعاليت هستم. ميخواستم بدونم با چه شرايطي ميتونم اين فعاليت را در قطر راه اندازي كنم؟ سپاسگزارم

  12 فروردین 1398 at 4:37 ب.ظ الهام پاسخ
  • سلام، متاسفانه از این موضوع اطلاعی ندارم و بهتر است با یک وکیل مهاجرت یا مشاور کشور قطر موضوع‌تان را در میان بگذارید.

   19 فروردین 1398 at 12:24 ق.ظ آسان بگرد پاسخ
 6. سلام من یه سوالی دارم میتونید کمکم کنید.من خانمم یه موقعیت کاری پیش اومده در هواپیمایی قطر بعد گفتن که باید اونجا زندگی کنه. میخواستم ببینم از طریق اون من میتونم من اقدام کنم؟

  19 بهمن 1397 at 12:20 ق.ظ حمیدرضا صالحی پاسخ
  • درود، بله در صورتی که فردی اقامت کاری قطر را دریافت کند، طبق قوانین همسر وی نیز می‌توانید برای اقامت اقدام نماید.

   19 فروردین 1398 at 12:52 ق.ظ آسان بگرد پاسخ
 7. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون. من ۲۱ سالمه، مشکل شنوایی دارم، بازیکن بدمینتون هستم و دانشجوی ترم دوم کارشناسی رشته تربیت بدنی در دانشگاه آزاد هم هستم. خواستم بدونم که میشود اقامت قطر بگیرم؟ وبرای ورزشم ویزا میدن یا نه؟

  13 بهمن 1397 at 9:03 ب.ظ Fatima پاسخ
  • درود. در صورتی که بتوانید از یک باشگاه قطری دعوتنامه دریافت کنید امکان دریافت اقامت موقت نیز وجود خواهد داشت.

   14 بهمن 1397 at 2:40 ب.ظ آسان بگرد پاسخ
 8. با سلام و درود بیکران. بنده شاغل به امر تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه هستم ولی به دلیل شرایط سخت اقتصادی، افزایش زیاد نرخ ارز و در پی آن، افزایش سرسام آور هزینه زندگی، قصد دارم در صورت امکان به کار در کشور همسایه و ثروتمند، یعنی قطر، بپردازم. اما از چگونگی این کار اطلاع چندانی ندارم. اگر در این خصوص راهنمایی بفرمایید بسیار سپاسگزار خواهم بود.

  13 بهمن 1397 at 6:14 ب.ظ مهدی انصاری پاسخ
  • درود. در وهله اول به خاطر داشته باشید که امکان اخذ شهروندی و به دنبال آن گذرنامه قطری به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت و تنها در صورت اشتغال به کار در قطر امکان دریافت اقامت موقت وجود دارد. برای کار در این کشور نیز باید از یک موسسه یا دانشگاه دعوتنامه کاری داشته باشید. چنانچه بتوانید دعوتنامه کاری را دریافت نمایید، مشکلی برای صدور ویزای کاری قطر وجود نخواهد داشت.

   14 بهمن 1397 at 2:45 ب.ظ آسان بگرد پاسخ
 9. سلام. شرایط و فرایند مهاجرت تحصیلی به قطر چگونه است؟ آیا گران تمام می شود؟

  13 بهمن 1397 at 5:35 ب.ظ فرشید پاسخ
  • درود. هزینه تحصیل در قطر به نسبت بسیاری از کشورها بسیار گران است. در مقاله‌ای با عنوان راهنمای تحصیل در قطر با جزئیات به بررسی این مورد پرداخته‌ایم.

   14 بهمن 1397 at 2:47 ب.ظ آسان بگرد پاسخ
 10. سلام. ببخشید من نه از طریق سرمایه گذاری میتونم برم نه تحصيل. آیا قطر هم مثل عمان ویزای کار میده که بشه اونجا کار کرد یا مثل دبی ویزا به ایرانی نمیده؟

  12 بهمن 1397 at 10:54 ب.ظ سارا پاسخ
  • درود. کشور قطر نیز همانند عمان در صدور ویزای کار برای اتباع ایرانی دریغ نمی‌کند و اگر دعوتنامه کاری داشته باشید قادر به دریافت آن خواهید بود. از طرفی ویزای کار دبی نیز در شرایطی برای ایرانیان صادر می‌گردد و نمونه‌های بسیاری دیده‌ام.

   13 بهمن 1397 at 11:29 ق.ظ آسان بگرد پاسخ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.